2 wystawy: „BIEBRZANY” w Płocku i „NOWY ORLEAN” w Kownie

Wystawa Henryka Malesy w Kownie

Nowy Orlean – wystawa fotografii w rodzaju nostalgicznej wędrówki po ulicach, klubach jazzowych i bluesowych Nowego Orleanu .

Kowno VMU Great Hall – 23 – 30 kwietnia 2015 roku.

Nowy Orlean web

Wystawa Henryka Malesy i Wojtka Nogi w Płocku

Biebrzany – nazwa pajęczyn w charakterystyczny sposób rozpiętych na drzewach, krzewach i innych roślinach zalegających brzegi, łąki, wymokliska, bagna, grądy, trzęsawiska, płoty, słupki i wszystko co istnieje lub rośnie w okolicach i na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego, popularnie zwanego Bagnami Biebrzy.

Biebrzany – seria zrobionych na Bagnach Biebrzy w październiku 2013 roku fotografii pajęczyn, wydzierganych przez nieznanego bliżej pająka i jego wielką rodzinę, w ramach codziennej mozolnej pracy. Fotografie te charakteryzują się Biebrzanami (patrz: encyklopedyczna definicja Biebrzan wyżej) wykonanymi w technikach: kolorowej i monochromatycznie.

Obydwie definicje Biebrzan stworzone zostały na użytek własny i niniejszej wystawy.

Można dyskutować, co kto widzi na zdjęciach i co widzi w tych raz miękko oszronionych, raz pokrytych kroplami wody, a innym razem po prostu rozpiętych i zawieszonych w przestrzeni pajęczych firanach, ale według nas te pajęczyny to kwintesencja Biebrzy w tym czasie.

Kształty, konstrukcje i architektura tych pajęczych budowli zafascynowała nas na tyle, iż uznaliśmy,  że jest to godne ujęcia.

Czy słusznie – oceńcie to Państwo sami.

Na wystawę zapraszają: Towarzystwo Naukowe Płockie oraz autorzy – Henryk Malesa i Wojtek Noga

Plakat_web